| Alex9000 a întrebat:

As vrea sa stiu ce conditii trebuie indeplinite pentru a putea lucra ca sofer pe ambulanta...am inteles ca trebuie si niste cursuri, cat costa si in cat timp dureaza aceste cursuri?

1 răspuns:
| Rocsid a răspuns:

O sa dai un examen asemanator cu cel de la scoala de soferi dar cateogiile cerute difera de la oras la oras. Tatal meu a dat din C, D si B.
Dupa o sa faci o pregatire pentru prim ajutor..care nu e tocmai usoara.Cursurile nu stie exact sa iti zic cat dureaza si nici costul lor.Dar du-te la UPU si intreaba acolo daca au locuri de munca disponibile si sa iti dea eventual o brosura.