| petertb a întrebat:

Care sunt cerintele pentru a intra in armata? Trebuie neaparat un liceu militar?

4 răspunsuri:
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Nu. Trebuie sa ai o anumita inaltime si este proba sportiva, examen la romana si examenul psihologic.

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Poti obtine mai multe imformatii.de la centrul militar de informare-recrutate de la tine din oras.

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Da trebuie obligatoriu liceu militar.

| Afrikanu a răspuns:

Nu trebuie liceul militar pentru a intra dar cel care-l are facut are un avntaj enorm. Cerintele difera in functie de ce vrei sa devii. Daca vrei la academie iti trebuie o medie cel putin peste 9, sa stapanesti matematica, fizica, limba romana(gramatica), sa fii sanatos tun, sa ai o conditie fizica de invidiat, sa stai bine cu etajul superior(psihologicul). Daca vrei sa intri la sublocotenenti nu sunt asa cerinte mari dar tot e concurenta. Mai multe informatii obtii de la centrul militar de informare-recrutate de la tine din oras. Succes daca vrei sa dai la armatahappy