| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserie poti avea daca mergi la facultatea de stiinte e conomice si gestiunea afacerilor?

Răspuns Câştigător
| InVisible99 a răspuns:

In principiu economist tongue La facultatea de economie sunt mai multe specializari si in functie de ce specializare iti alegi acea meserie o vei avea in mare(manager,contabil,poti lucra pe marketing,chestii de statistica,pe finante,etc, etc), dar si specializarea care o alegi si acolo sunt impartite pe materii diferite...de exemplu daca alegi Management, vei putea sa iesi manager, dar managerii sunt de mai multe tipuri si cam asa e la fiecare specializare...citeste pe site-ul facultatii la descrierea specializarilor ca vei gasi ce cauti. funda?big grin

2 răspunsuri:
| Annaa a răspuns:

Managerthinking

| sensa a răspuns:

Avand in vedere ca traim in Romania nu cred ca are prea mare leg. fac.cu meseria pe care o vei avea. oricum va trebui sa incepi de jos(daca nu ai prea mare noroc sau pile)