| andreea2346 a întrebat:

Bună TPU! Ce părere aveți de facultatea de agricultură? Merită să mergi acolo?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La o facultate mergi sa inveti lucruri noi, la ce-ti place sa faci in restul vietii.
Cu cat esti mai dedicat unei ramuri, cu atat si rezultatele vor fi pe masura.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu ai planuri de viitor in domeniu, normal ca nu.

| Dismally a răspuns:

Depinde, daca este un domeniu care te atrage atunci da, merita, altfel nu stiu, salariile nu sunt foarte mari in agricultura.

| RobertMoon a răspuns:

Doar daca ai un teren pe care vrei să-ți dezvolți o afacere, in rest nu prea îi văd rostul.

| Alverto a răspuns:

E una medie din mai multe multe motive.
Pur și simplu agricultura se învăță prin practică. Sa fim serioși, când nu existau facultăți de genul asta nu era practicată agricultura?

| Adrian5575 a răspuns:

Daca iti place si vrei sa practici agricultura, da.

| 1234568807 a răspuns:

Niic nu stiam ca exista facultate de agricultura

Răspuns utilizator avertizat