| soricelfrumusel15 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de medicina? se merita?

Răspuns Câştigător
| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, eu sunt studenta la medicina si crede-ma ca se merita, deoarece e printre putinele facultati care dupa ce ai absolvit-o poti sa iti gasesti un loc de munca stabil si destul de bine platit daca vorbim de cazul in care a-i parasi tara, de asemenea nu e chiar asa de grea, ideea este ca trebuie sa muncesti mult si sa iti placa ceea ce faci, sa fi dornic sa faci bine si sa ii ajuti pe ceilelti happy succes

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Dar este printre cele mai grele si mai lungi facultati. Dupa ce termini mai bine pleci afara.Ca salariile sunt mici ca medic.Cel putin ca rezident.Garzile nu sunt platite decat in ultimul an de rezidentiat.Si nu sunt putine garzi intr-o luna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa faci facultatea de medicina nu intrebi pe net, inseamna ca ai o adevarata pasiune pentru asa ceva.

6 ani de facultate plus vreo 4 de rezidentiat... ii faci din pasiune si atat

| corbulalbrosu a răspuns:

Binenteles ca se metita.Dar te avertizez ca este una dintre cele mai grele, cele mai lungi ( 6 ani) si dupa terminare urmeaza alte multe examene periodice. Daca te gandesti serios sa urmezi cursurile unei astfel de facultati trebuie sa fii foarte bun la invatatura.

| OnuOnulică a răspuns:

O părere bună. Da, se merită. Atâta timp cât îţi place şi asta doreşti să faci pe viitor se merită.

| Prezidentul a răspuns:

Parerea mea este ca muncesti mult, chiar non-stop si trebuie sa ai o rabdare de otel.

Banii vin si ei, dar dupa ce devii DOCTOR.

| Addaa1998 a răspuns:

Normal ca se merita numai ca ai foarte mult de invatat dar daca te pasioneaza, mergi pe calea asta