| cristianbledea a întrebat:

Ce probe scrise se dau la Academia de politie?
Este adevarat ca se poate alege Matematica si Chime in loc de Engleza si Romana?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de specializarea pe care o alegi - politie, pompieri sau arhivistica.
In orice caz gasesti toate informatiile pe site-ul oficial, la Admiterea 2014. Si probele nu se pot schimba intre ele.

| Comandocip a răspuns:

Depinde.unde vr sa dai, daca vr la academie din cate stiu eu trebuie sa dai si istorie si posibil si matematica daca vr la scoala de politie atunci dai istorie si romana

| Sadop a răspuns:

Pentru admiterea la Facultatea de Politie din cadrul Academiei se da proba scrisa la romana, istorie si o limba straina ( ai de ales dintre engleza, francesca, germana ).
Insa Academia mai are doua facultati pe langa cea de Politie, si anume Pompieri si Arhivistica.
Probabil la una dintre cele doua se da admitere la matematica si chimie, la Politie in niciun caz.
Bafta!

| justadream94 a răspuns:

Probele sunt romana engleza si istorie si aproape sigur nu le poti schimba cam 99% sigur!