| eu201297 a întrebat:

As vrea sa imi spuna si mie cineva daca la Academia de Politie " Al. I. Cuza ", Bucuresti, in cadrul Facultatii de Politie se face matematica.( se da examene din ea, se studiaza frecvent ) sau aceasta facultate se axeaza mai mult pe romana, engleza si alte materii de genul happy, orice informatie ma poate ajuta si as fii recunoscator, multumesc anticipat. { Funda }

2 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Nu vei face matematica, ci materii de drept si specialitate.

Singurele materii care au legaturi vagi cu matematica sunt legate de contabilitate si economie, dar depinde daca vei prinde o clasa de profil (presupunand ca intri la arma Politie).

| eu201297 explică (pentru NOC):

Sunt la filologie ( nu fac matematica, si nici nu ma pricep in domeniu ), si as vrea sa merg la academie, dar mi-e foarte frica de examenele cu radacini in matematica ( daca dau asa ceva ) mi-e teama ca nu le voi putea promova. Multumesc de raspuns