| xDyaDya a întrebat:

big grin La ce materii trebuie sa fii,,as" ca sa devii doctor?
La matematica, franceza si fizica. eh..nu ma pricep asa bine.
Am inteles ca biologia si chimie trebuie stiute la perfectie. Daca de ex am 10 la bio si chimie pe linie,dar la mate si celelalte mai am 9, 8. =]
Si inca ceva: ce recomandari aveti in domeniul de medicina: gastroenterologie,cardiologie, chirurgie etc.
Vreau sa stiu care e cea mai frumoasa happy Multumesc happy

1 răspuns:
| Bobbb a răspuns:

laughing nu o sa te ajute la absolut nimic in viata mediile sau notele din generala/liceu. In principiu trebuie sa ai ceva notiuni de biologie (anatomie)/ chimie/ fizica pentru a putea intra la medicina si apoi toate materiile se vor baza pe acestea 3. Matematica sau franceza chiar nu conteaza, cu atat mai putin notele care le ai la mate rolling on the floor