Întrebare recomandată | Megan97 a întrebat:

FUNDA! buna.ma puteti ajuta? vreau si eu sa stiu ce materii imi trebuie pentru facultatea de stomatologie? am inteles ca fizica chimie si biologie dar mai exact? adica din ce an? pentru facultatea de medicina imi trebuie chimia din clasa a 10 a si a 11 a iar biologia din clasa a 11 a si a 12 a.
pentru stomatologie ce imi trebuie? va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| ServicePC a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......matologie/

Pentru admitere trebuie sa stii biologie, chimie (sau fizica)
Si ar fi bine sa faci pregatire cu un an/2 inainte. E destula materie. Daca esti la profil de stiinte al naturii, iti va fi de ajutor, altfel trebuie sa faci neaparat pregatire.