| BonnieSweet a întrebat:

Daca vreau sa intru la Facultatea de Business si Turism (ASE) trebuie sa stiu turism? Sunt la profil economic. Imi puteti spune si parerea voastra despre aceasta facultate? Sau ce facultati imi recomandati? Funda happy

3 răspunsuri:
| SebylVane1890 a răspuns:

ASE= Academia Stiintelor Economice/Academia de Studii Economice
Daca nu vrei sa faci o specializare in turism, poti face altele, bazate pe alte ramuri.Sunt o gramada.Si e logic,avand in vedere ca sunt mult mai putine clase de turism decat de economic, ca poti face ASE-ul chiar daca nu ai facut turism. Turismul e o parte infima din economie,deci nu se bazeaza o facultate intrega pe ea.
Din facultatea aceea poti iesi,in genere, orice are legutura cu economia:contabil,economist, antreprenor, cu specializare in marketing, in bussines, in management ....destule:D
Si nu am cum sa iti recomand o facultate avand ca singura informatie faptul ca esti la econimic...Si eu sunt la economic si e extrem de simplu dar cu siguranta nu vreau sa imi continui drumul asta.E prea fara suflet pentru mine, deci nu am de unde sti pentru tine:D
Cauta aici:http://www.comert.ase.ro/facultatea-de-comert

| BonnieSweet explică:

Inca mai sunt interesata Stefania.

| StefaniaFlorentinaysf220298 a răspuns:

Buna. Si eu sunt pe profil economic, mai esti interesata de aceasta facultate?