| AlexisAlexx a întrebat:

Este cineva de la facultatea de litere din Brasov? As vrea sa ma inscriu la limbi moderne aplicate engleza-germana, engleza o cunosc la un nivel B2. Insa intrebarea mea este daca in facultate trebuie sa mai stiu germana dinainte sau se invata acolo de la 0?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Detaliile astea apar pe site-urile facultății, ci se zice la ce nivel trebuie să știi respectivele limbi. mai există și varianta să vă împartă și în grupă de începători și grupă de avansați, cel puțin așa e în Timișoara la germană. În facultate îți recomand să pui accentu pe germană, cu engleza nu mai faci mare lucru