| Luiza_2688 a întrebat:

Buna TPU.Eu sunt in clasa a10-a la mate-info si mai departe as vrea sa dau la medicina(stiu ca inca mai am timp sa ma razgandesc). Ce vreau eu de la voi este sa-mi recomandati niste culegeri de chimie cu probleme si exercitii de chimie organica.big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleo. dai din chimie? eu cand am intrat la medicina am ales biologia. vezi ca s-ar putea sa se schimbe admiterea sa fie 2 materii. depinde unde vrei sa dai. eu te-as sfatui sa dai din biologie pentru ca e mai simpla si chimia din liceu prea nu te ajuta la medicina ( daca dai la medicina generala ). Pentru exercitii poti sa te duci la facultatea unde vrei sa dai admiterea, acolo se pun in vanzare carti cu exercitii/teste pentru admitere la ce materie vrei tu ( chimie, bio, fizica ). recomand cartile alea, pentru ca intrebarile la admitere vin exact din ele. spor la invatat, pune burta pe carte ca e fain la medicina happy sper sa fim colegi peste 3 ani