| jackie12345 a întrebat:

Îmi doresc să lucrez ca șofer.
Am permis categoria B.
Ce locuri de muncă imi recomandați? Sa fie și plătite cât de cât

Răspuns Câştigător
| jackie12345 explică:

Intr-adevar, o idee buna cu curieratul, dar trebuie sa gasesti firma care angajeaza.
Intreaba-ti prietenii sau rudele din localitatea unde locuiesti, ce centre de curierat sunt si contacteaza-i telefonic la sediu, sa vezi daca nu au nevoie de soferi.

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Taxi sau servicii de ride sharing.
glovo / food panda

| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani de soferie ai?
Fiindca majoritatea companiilor angajeaza soferi, daca au minim 3 ani de soferie.
Altii cer 5 ani, in special pentru curse lungi.

| TheGentleman a răspuns:

Curier, Logistică Transport cu un vehicul de 3.5

| jackie12345 explică (pentru Violleta2022):

Bună! Încă nu am 3 ani
Am un an dar am condus vreo 30.000 km

| Violleta2022 a răspuns (pentru jackie12345):

Nu are importanta cati km ai condus, ca tot incepator esti considerat la doar 1 an de soferie. din paacte, sunt extrem de putine companii care angajeaza incepatori.
Vezi poate ai vreun prieten cu firma, care te angajeaza el, ca te cunoaste.