| anonim_4396 a întrebat:

Ce locuri de munca bine plătite recomandati? (pentru cineva cu studii medii; doar liceu(fată)). Mersi.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Agent de vânzări la tot felul de magazine de haine... beauty consultant, call center etc.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sofer de autobuz. Nici liceu nu.ti trebuie. 1000€ ii ai luna de luna

| sierra1 a răspuns:

Bufetier sau liftier la parlament

| RKBlue a răspuns:

Chelnerita la anumite restaurante(unele platesc destul de bine, trebuie sa cauti)
Livrari(daca ai carnet)

| Osneros a răspuns:

> job bine platit
> doar liceu
Pick one, only one.

| DanielPH a răspuns:

Bine platit, adica ceva mai mult decat minimul pe economie presupun, nu? Poti sa te bagi drept curier la diferite firme de curierat, poti opta pentru transportul pe jos, pe distante rezonabile, curierat cu bicicleta-trotineta, masina, scuter, etc...cum ti-e mai bine. Castigi frumos. Daca stii bine o limba straina te poti baga la o firma de call center, am colege care castiga 4.800 lei de acasa, dar stiu bine limba spaniola. Poti cauta si ceva studio de videochat, cu toate ca inca avem o mentalitate precara la nivel de tara si nu privim cu ochi buni asta. Ai alegeri destul de limitate. Te-ai gandit si la optiunea de a urma o facultate?

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Hei! Ai putea lucra ca si chelner la un restaurant sau sa livrezi mancare(foodpanda si altele)(alte joburi nu stiu)..hmm..dar ai putea face un curs(de bucatar(RECOMAND..cauta pe net. dureaza max 5 minute. daca nu.ti place..asta e..altceva(si dupa ce faci acest curs mi se pare ca iti aranjeaza ei un loc de munca (: ), make-up..hmm..habar n.am..ce.ti place tie sa faci.).

| Anonim0506 a răspuns:

Bună! Sunt tot feluri de cursuri pe net care îți dau diploma. De ex de cofetărie, bucătărie, etc. Alta idee :dacă ești bună la ceva anume poți sa predai despre acel lucru pe Udemy. Se fac bani frumoși.

| RoberTsau a răspuns:

Îți recomand să îți cauți de muncă în străinătate în Germania sau Anglia de exemplu, se plătește foarte bine și ai putea lucra la un depozit, restaurant, hotel etc. Se caută personal in aceste domenii și nu trebuie să ai studii superioare sau experiență doar chef de muncă atâtlaughing