| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, pentru a te face mecanic de locomotiva îti trebuie liceu? Eu am facut profesionala si as vrea sa ma fac mecanic de locomotiva sau merge sa ma fac mecanic de locomotiva daca fac seral?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Liceu.

| Afdeslord a răspuns:

Ca să devi mecanic de locomotiva, trebuie să ai 12 clase și neapărat bacul luat. Deci, înscrie-te la seral sau mai bine la zi, daca ai terminat profesionala, după, faci 12 clase (sau 13 dacă ești la seral) și după să i-ei bacul, nu contează cu ce medie. Succes!