| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Pot sa devin un kpop idol sub unul din cei 3 mari(YG,JYP, SM) dacă știu sa vorbesc fluent engleza, putin din japoneza, coreeana, dacă sunt foarte talentata la cântat și dansat și dacă ma potrivesc foarte bine standardelor coreene de frumusețe? PS: sunt jumătate românca jumătate rusoaica.

21 răspunsuri:
| CassiusAlexander a răspuns:

Ești foarte talentată la răpit?
Eu zic să rămâi la Disney.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observ ca ai 13 ani, astea cu "Idol" isi incep "carierele" prin scoli speciale de muzica si actorie muult mai devreme la 10 ani deja se afla pe scena.
Dar mai important asa ceva nu se practica in Romania sau in toata europa. Este specific Asiei de est, Ca sa te faci cantareata, dansatoare Idol, J-Pop, K-pop trebuie sa traiesti acolo
Eu sunt fan Japanes Idol, Japanes pop-rock

| Catrice a răspuns:

Idol kpop in Romania cand Tu nici nu ești de acolo?
Mișto, sa ma anunți când te trezeștihee hee

| Denisaaa08 explică (pentru Catrice):

Ma mut acolo lol. Nu rămân in Romania.

| Denisaaa08 explică (pentru anonim_4396):

Pai am sa ma mut acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Poti sa iti incerci norocul, ai incercat sa ei contactul cu managerii de recrutare? Toate formatiile astea sunt administrate de case de discuri cauta pe net adresele de contact.
Sa explic pe scurt procedura obisnuita de formare: in tariile respective sunt scoli speciale unde se inscriu copii ca la noi in clasa 1 dar metoda de predare e radical diferita axandu-se pe actorie si intre timp "copii" formeaza trupe in interiorul scoliilor iar daca au succes merg in show-biz.

| johnnny123 a răspuns:

Haide sa numaram cati romani au devenit pana acum "kpop idol", ca sa ne facem o idee despre ce sanse ai.

| Denisaaa08 explică:

I’m sorry but au fost non asiatici in industrie. Și încă e un afro-american. Trupa ( blackswan)

| Denisaaa08 explică:

Și da, ma potrivesc foarte bine standardelor coreene de frumusețe. Cred ca la asta te-ai referit când ai zis"standarde".

| Denisaaa08 explică:

Știu dar companiile de acolo nu accepta pe cineva mai jos de 13 ani. Nu poți fi trainee dacă ai 12 ani sau 11, etc. Și majoritatea dintre ei când auditioneaza nu au luat niciun fel de lecții de dans sau canto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observ mai sunt fani ai cestei culturi dar toata lumea e cu Coreea? Japonia nu va place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super-misto pana unde ai ajuns cu intentia de a deveni star Idol?
Dintre japoneze care fomatii iti plac?
Imi place mai degraba kawaii-metal: Babymetal https://youtu.be/TNI2hFMpnq0 -formatie de neegalat la live-uri.
Band-Maid - https://youtu.be/9TkHpvaO09c
Lady-Baby - https://youtu.be/cBk6cH96Tbo
Sa nu mai pomenesc de AKB48, Wagakki Band

Sa termin lista cu dansul unei chinezoaice https://youtu.be/jYLU1aVP4Zg

| Denisaaa08 explică:

Am 13 ani.

| Denisaaa08 explică:

De ex Jisoo de la BLACKPINK a auditionat la YG la vârsta de 15 ani. Și mai sunt idoli kpop foarte cunoscuți care au auditionat la o vârsta mai înaintată.

| isemilia a răspuns:

Rapit?
Nu, niciodata nu e garantat. Chiar daca te accepta, nimeni nu garanteaza ca vei ajunge la debut.

| Denisaaa08 explică:

Dar de ce nu big 3? Dacă te potrivești standardelor coreene de frumusețe, vorbești coreeana destul de bine și ești mega bun la cantat, dansat, rapit nu văd nicio problema in a deveni un kpop idol sub big 3.

| Denisaaa08 explică (pentru Denisaaa08):

Și in plus JYP este prietenos cu străinii. PS: mulți oameni zic chestia asta.

| LiMei963 a răspuns:

Si eu sunt jumătate româncă si jumătate rusoaica! Daca tu chiar vrei sa devii un artist kpop, eu te susțin! Si eu am același vis ca tine. Dar mai trebuie sa inveti coreeana sa o vorbești fluent si sa iei contactul cu cei de la agenție. Cred ca cea mai buna agenție este JYP dupa părerea mea. Dar e decizia ta. Mult noroc!

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru LiMei963):

Hey crezi ca putem sa vorbim pe wapp putin te rog? :< vad ca sti cate ceva despre chestiile cu agentiile si idk, si am nevoie ca eu nu stiu cum sa caut despre asta ca sa pot deveni un idol kpop, si vreau sa-mi fac si prieteni deci daca vrei da mi mesaj pe nr 0763423261 pe wapp

| iulianrebelul2452 a răspuns:

Hey crezi ca putem sa vorbim pe wapp putin te rog? :< vad ca sti cate ceva despre chestiile cu agentiile si idk, si am nevoie ca eu nu stiu cum sa caut despre asta ca sa pot deveni un idol kpop, si vreau sa-mi fac si prieteni deci daca vrei da mi mesaj pe nr 0763423261 pe wapp te rog

| iulianrebelul2452 a răspuns:

A da si nu te da batuta, daca esti romanca ce? oameni sunt ofticosi si rai smug cei din Romania ma refer asa ca nu i asculta prea mult mai ales pe oameni care judeca altii oameni din prima