| Kisses a întrebat:

Pot sa ma inscriu la Scoala de agenti de politie " Vasile Lascar" Campina daca am ochelari de vedere cu -2, 25 stang si -2, 50 drept?

Răspuns Câştigător
| PainePrajita33 a răspuns:

Te pot ajuta daca vrei.

Trebuie sa nu ai dioptrii peste 3+ sau -.

Tinand cont ca totusi ai o boala la un ochi, boala respectiva nu trebuie sa se regaseasca pe tabelul celor de la cabinetul medical al ipj-ului ca declarandu-te INAPT.

Dar daca medicul oftalmolog iti da OK, la admitere nu vei avea probleme.

Succes!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti inscrie, maximul permis este de +-3.

| Kisses explică:

Am si strabism, dar nu se vede deloc la ochi, am ceva mic, oare pot candida?