| Zzzargo a întrebat:

Bună, TPU. Puteți să-mi spuneți, vă rog, ce tip de colegiu/liceu va trebui să aleg, ca să ajung în IT? La momentul dat sunt în gimnaziu, în Moldova. Plănuiesc să plec la anul în România, la un liceu, iar apoi universitate. Dați-mi cât mai multe sfaturi în privința acestei teme, vă rog

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Un liceu cu axare pe informatica, apoi faculatea de Cibernetica, Bucuresti. E posibil sa fie si in alte orase, centre universitare

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice liceu teoretic care are un profil mate-info.
In Iasi este si un liceu de informatica destul de performant

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai aproape de tine: Liceul Grigore Moisil din Iasi. http://bit.ly/2HXCQap Apoi trebuie sa urmezi o facultate din domeniu.

| Simpatic a răspuns:

Pai veniti aici ca primiti gratuit bursa si scolarizare pe banii cetatenilor romani, fira-ar mama voastra de rusi deghizati.

| sierra1 a răspuns:

"Plănuiesc să plec la anul în România, la un liceu"

cum faci asta?