| ioaannaa a întrebat:

TPU! Stiti cumva in ce ar consta probele de verificare a auzului muzical, a simtului ritmic si a memoriei muzicale (pentru Facultatea de Pedagogie a invatamantului primar si prescolar)? As vrea exemple concrete de la cineva care sa stie cat de cat la ce se refera sau poate a trecut prin asta..Multumesc frumos!:*

1 răspuns:
| Adikis a răspuns:

Eu am trecut printr-o preselectie la scoala populara de arte ca sa ma primeasca la studiile lor. Intervievatorul a luat 2 pixuri si mi-a batut un numar de lovituri si eu trebuiea sa le reproduc. L-am reprodus si a urmat unul mai greu si dupa unul si mai greu. Le-am reprodus perfect pe toate si am fost admis. Nu cred ca o sa fie ceva si mai strict de atat.