| teodora24 a întrebat:

Sunt in anul I la management la feaa si as vrea sa stiu daca as putea lucra in banca dupa aceea sau,daca nu, daca as face masterul in managementul financiar bancar, as putea.Multumesc!

1 răspuns:
| lindemona a răspuns:

Bună,

Şi eu am terminat FEAA, specializarea Contabilitate. Cănd mergi să te angajezi, în general, se cer studii superioare. Evident că este mult mai bine dacă ai exact în domeniu, dar dacă te descurci la interviu, cu siguranţă te vor accepta. Mai ales că oricum faci o facultate de economie.
Piaţa muncii duce lipsă de oameni muncitori şi serioşi. Iar asta se vede, pentru că angajatorul nu îşi permite să facă,, fiţe'' cu privire la facultatea terminată. Se axează mai mult pe ceea ce ştii să faci şi mai ales dacă eşti dispusă să înveţi.
Ai să vezi că majoritatea oamenilor au studiat cu totul altceva decât este jobul lor.

Sper să te ajute răspunsul meu. O seară fainăwinking