| iacobitza a întrebat:

Buna TPU.Sunt in clasa a11a la Colegiul Tehnic Gheorghe Asachi din Botosani si as vrea sa dau la facultatea de arhitectura Ion Mincu din Bucuresti.Nu sunt extraordinar de talentata dar cu cateva(multe) exercitii as putea sa tin pasul.Ar trebui sa incep pregatirea dar stau destul de prost cu bani si nu imi permit. Ceea ce va rog este sa imi da-ti niste sfaturi utile despre ce ar trebui sa incep sa desenez. Astept raspunsurile voastre, multumesc.

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Ai grija, la arhitectura se da examen! au fost copii care au luat ore in particular si nu au intrat! Pentru a vedea de ce esti in stare intra pe www.arh.upt.ro/site/news/admitere/subiecteprecedente