| MaSt3rUl a întrebat:

Tocmai ce am terminat a 8 a si vreau sa dau la profilul productie media (Danubius) unde poti iesi cu calificare tehnician operator procesare text/imagine.
Pentru acest profil trebuie sa ai neaparata nevoie de bacalaureat si facultate pentru a practica o meserie?
Dar tehnician in automatizari? Acelasi lucru?
Va rog vreau seriozitate! Multumesc!

1 răspuns:
| Elena093 a răspuns:

Toate aceste specializări sunt pe un liceu tehnic. La sfârșitul liceului primești un atestat și după e treaba ta dacă iei sau nu bacul. Poți lucra cu sau fara bac doar pe baza acelui atestat.