| CelebraAnonima a întrebat:

Urmez un liceu economic, pe profil "tehnician în activități economice". Pot fi contabil după liceu? Bineinteles, vreau sa urmez si o facultate, dar în timpul facultății, vreau sa fac meseria pe care am invatat-o în liceu.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Cristiii1337 a răspuns:

Daca reusesti sa iti iei atestatu atunci poti sa devii si contabil. E important sa iei nota mare la atestat pentru a primii diploma pentru calificare pe care ti-o ofera profilul. Eu sunt tot la profilul acesta si in acest moment lucrez la atestat ca sa imi obtin calificarea.