| DaianaDida a întrebat:

Vreau sa stiu ce studii trebuie sa ai ca sa ajungi asistent medical.Cam ce salariu primeste unul? Dar un farmacist?

Răspuns Câştigător
| einenebun23 a răspuns:

Pentru Asistent Medical nu iti trebuie decat o scoala postliceala si ai putea avea un salar cat de cat decent dar depinde si in ce unitate esti.
Pentru farmacie insa iti trebuie facultatea de medicina si farmacie este mai greu deoarece trebuie sa cunosti toate medicamentele si pentru ce sunt bune dar na ai si un salariu pe masura.

1 răspuns:
| CautNume a răspuns:

Ca sa ajungi asistent medical iti trebuie liceul si un curs sau ceva de genu', in orice caz nu iti trebuie facultate.
Ca sa ajungi farmacist iti trebuie facultate.