| Iulia_1200 a întrebat:

Buna TPU; x, stie cineva un curs de modeling in Brasov? Dar pentru copii [ Am 13 ani ]. Multumesc! happy

1 răspuns:
| alionadoareu a răspuns:

Nu cred ca e o optiune modelingul. adica esti mica, dar nu stii la ce sunt supuse bietele fete ca sa faca o cariera (ma refer nu doar la diete in care esti impusa sa mori de foame, dar si lucruri "murdare" de care nu vei fi mandra daca intelegi la ce ma refer). e clar, daca iti plac dulciurile, mai bine renunti. sa presupunem ca iti calci pe inima, faci tot ce ti se cere. daca ai norocul sa ajungi la 35 de ani fara cancer la stomac (asta fac dietele drastice!) atunci pur si simplu vei fi data afara de la servici deoarece vor aparea alte fete mai tinere decat tine. o sa trebuiasca sa fii foarte slaba ca sa stea bine hainele pe tine dar dezbracata o sa arati ca un schelete ambulant. nu te uita la fotomodelele alea care au peste 35 de ani si arata bine: in primul rand, cred ca stii ce e ala fotoshop, in al doilea rand, ele isi injecteaza tot felul de toxine (de exemplu botox= toxina botulinica) si se chinuie sa nu rada ca sa nu faca riduri. Deci sper ca ai inteles si te vei gandi inca o data daca vrei asta happy