| mariaiolanda a întrebat:

Am o problema. Am intrat la administrație publică, dar voiam la drept, dar nu am avut. Se poate sa dau diferențe ca să intru la drept? Daca da, la ce materii se dau? Sau se poate sa termin administrație publică și în ultimul an sa dau diferențe si sa intru in anul 4 la drept? Sau daca termin administrație publică si fac master în drept, pot sa devin avocat, procuror, judecător? Multumesc anticipat celor care imi vor răspunde!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa faci un masterat in ceav ce nu ai facut niciodata.
Administratia publica este o sectiune uroara de la care nu poti sarii la drept.
Dai din nou examen de admitere la facultate, pentru Drept, pana intrii.
Cu Administratie publica nu poti ajunge avocat, procuror, judecator sau notar, cu un simplu functionar public.