| MillerWxz a întrebat:

Buna tuturor happy Ma ajuta cu ceva facultatea de drept facuta in Ro ca sa profesez in strainatate (US)? Legile sunt diferite. In Ro se practica dreptul francez, iar in US dreptul englez (common law)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurele facultati cu care nu poti profesa nicaieri afara, sunt: Dreptul si Jurnalismul!
Dreptul -pentru ca legile romanesti sunt aplicabile doar in Romania si trebuie sa faci o alta facultate in alta tara, ca sa ai drepts a profesezi acolo.