| dana993 a întrebat:

Tocmai m-am inscris la scoala superioara de aviatie civila iar la sfarsitul lunii am examenele la geografie, elngleza scris si engleza oral.Am o nelamurire privind examenul la geografie care am inteles ca este grila ...Stie cineva daca se dau intrebari si din hidrografie? pe site este mentionat decat relief, populatie si asezari atat la Romania cat si la Europa. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

De obicei facultatile respecta programa de pe site.
Mult succes si sa prinzi locurile de la buget!

| Toto_4177 a răspuns:

Reteaua hidrografica face parte din relief.
Pentru aviatori hidrografia este foarte importanta. Zborul "la vedere" se bazeaza pe orientarea pilotului dupa formele de relief, sosele, cai ferate, localitati, reteaua hidrografica.

| Podeanu_Delia_1989 a răspuns:

Buna! Si eu m-am inscris la scoala superioara de aviatie si dau examen maine.happy Eu intelesesem k intra si hidrografia si clima, dar nu stiu sigur.