| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Voi stiti cum se face repartizareea asta in clase la liceu? In functie de ce?

12 răspunsuri:
| andreea964 a răspuns:

In functie de medie cred. Media de admitere

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru andreea964):

Nu cred.Nu cred ca poate fi o clasa de genii si una opusa.

| Buzi213 a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Intra pe link. Acolo explica detaliat cum se face repartizarea

| Andrei258 a răspuns:

20% media din 5 -8 + 80% media examenului de capacitate dupa afisarea rezultatelor perintii impreuna cu elevii si dirigintii completeaza fisa de inscriere in care trebuie introduse cat mai multe coduri in ordinea dorita

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Andrei258):

Eu ma refeream de repartizarea pe clase.

| andreea964 a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Eu am fost repartizata in liceu cu o medie de admitere in jur de 7 parcă, iar in clasa am avut colegi cu medii similar apropiate gen 7 pana la 8, 8 si ceva. Nu am avut colegi cu media de 6, acestia cu medii mai mici au fost repartizati in alta clasa. De aia ti.am zis ca poate fi in functie de medie. La liceu sunt clase cu elevi buni, si clase cu elevi mai putin buni. Nu se compara profilul mate-info cu cel de veterinara(care pot intra cu medii de admitere mult mai mici) sau stiint ale naturii. Sper ca ai inteles

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru andreea964):

Sa zicem ca e un profi cu mai multe clase cu note intre 8 si ceva si pana la 7, 80, Cum se face repartizarea in clase?

| Andrei258 a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Pe clase va repartizeaza calculatorul dupa procedeul descris mai sus

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Andrei258):

Am trecut de etapa descrisa de tine mai sus.Tocmai ce am aflat liceul si profilul la care am fost repartizat.Acum problema este urmatoarea: daca un profil are mai multe locuri si implicit mai multe clase cu note intre 8 si 7, 80, cum se face repartizarea pe clase?

| Andrei258 a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Cei cu media 8 la prima clasa iar cei cu 7 80 la a doua

| Anon31241212 a răspuns:

Se ia dupa nota de admitere descrescator. Te intreaba acolo cand ajunge la tine la ce vrei: simplu sau bilingv/intensiv.