| tomoiagaioan a întrebat:

Am o intrebare:se mai dau testele initiale la profilul bio-chimie?
Alea cu repartizarea pe clase, in functie de note!
Sau se fac clase dupa media de intrare la liceu?!
FUNDA!

6 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Singurele teste care se dau odata ce ai intrat la liceu si vrei la o anumita clasa sunt cele la engleza...in rest depinde de nota de admitere.

| lauraroxi a răspuns:

Intrarea la liceu si intr-o anumita clasa se face dupa media de intrare! Acele teste se dau doar pentru a vedea de catre profesori nivelul elevilor.

| tomoiagaioan explică (pentru lauraroxi):

Si din ce materii se dau testele?

| OnnyMady a răspuns (pentru tomoiagaioan):

Cam toate materiile pe care le ai, ca sa vada fiecare profesor la ce nivel sunteti

| lauraroxi a răspuns (pentru tomoiagaioan):

Cand am intrat eu am dat din toate materiile importante(fizica, chimie, mate, romana, franceza, engleza, bio, istorie, geografie)! La noi notele nu au fost trecute ci s-a facut un tabel cu ele si au fot date parintilor! Anul trecut nu stiu sigur cum a fost, daca notele s-au trecut sau nu, daca ele au fost date parintilor, dar stiu ca aceste teste s-au dat!

| Patty03 a răspuns:

Admiterea la diferite profile se face dupa media generala si notele obtinute la examene ( adica media de intrare la liceu si nu dupa alte teste). Iar testele initiale din cate stiu nici macar nu se pot trece, insa profesorii vor sa vada nivelul fiecarui elev. In principiu se dau la biologie, chimie, romana, matematica si engleza dar depinde de profesori. Poti sa dai si la fizica, istorie, geografie etc.