| MihàiEminèscù a întrebat:

Am o intrebare : in functie de ce se formeaza clasele la liceu?
De ex : daca sunt 4 clase de mate-info, in functie de ce te repartizeaza I don't know

Răspuns Câştigător
| Florinrm a răspuns:

Mai intai, la inscriere, cei de la liceu iti vor da o fisa cu optiunile claselor, adica pui la ce clasa vrei cel mai mult, apoi restul in ordine, iar repartitia se face in functie de media de admitere. Asa a fost la mine anul trecut.

4 răspunsuri:
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Eu stiu ca la profilul matematica-informatica se repartizeaza dupa nota de la matematica de la examen. Daca 2 sau mai multi elevi au aceeasi medie se iau in ordine alfabetica, asadar primii 30(sau ce nr este alocat clasei ) vor fi a IX prima clasa, apoi a2a si tot asa happy
P.s. Daca nu stiu bine, te repartizeaza dupa medie, insa eu retin ca la liceu s-a facut dupa nota de la mate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti inteleg intrebarea 100%.

Daca tu ai intrat la un liceu la profilul mate info si sunt 4 clase de acest gen atunci tu o sa intri in functie de media intr-una din cele 4 clase. Cele mai mari 30 de medii in prima clasa (clasa a 9-a A, sau cum sunt denumite), urmatoarele 30 de medii in clasa a 9-a B si tot asa pana se termina cele 4 clase:d
Bafta multa la liceu!winking

| Elsker a răspuns:

In functie de medie, dar daca sunt clase de exemplu: mate-info intensiv engleza/economic etc si de optiunea ta, dar repartitia se va face tot in functie de media de admitere.

| Anonimus4512 a răspuns:

In functie de medie si desigur cum doreste directoru dar de obicei in functie de medie