| fixy a întrebat:

Buna vreau sa continui medicina,dar nu stiu unde,sa pledez pentru Romania unde imi va fi recunoscuta diploma in europa, sau sa ramana la universitatea din R.M

3 răspunsuri:
| kteichd a răspuns:

In Romania se invata bine la medicina nu degeaba vin strainii la noi. sau doctorii romani sunt cautati. parerea mea si cu o limba straina bine stapanita poti pleca oricand

| johnyxus a răspuns:

Cred ca unde esti tu e cel mai bine, pentru ca in Romania sunt unele facultati carora nu le sunt recunoscute diplomele in unele tari.

| dododdododo a răspuns:

Hey, buna intrebare si eu sunt din R.M. si ma gindeam si eu la asta, parintii mi-au spus ca daca vreau sa lucrez undeva pe ste hotare atunci ar fi mai bine sa merg la universitate in Romania, iar daca vreau sa ramin aici in Moldova atunci, nu are rost sa merg sa invat la Romania. Deci, concluzia mea a fost ca voi merge sa studiez in Romania, caci cine stie ce ne rezerva viata, poate voi avea sansa sa lucrez undeva peste hotare la un loc de munca bine platit. Deci sper ca te-am ajutat! Pupici:**
Funda?