| CNicoleta a întrebat:

Buna!
Vreau sa dau la liceul M. Eminescu anul viitor, cand termin cls a VIII-a, dar nu stiu exact la ce profil...ma puteti ajuta? ma descurc foarte bine la lb straine( engleza si franceza) dar nu m-as baza numai pe asta, adica sa lucrez in acest domeniu, dar daca da, credeti ca aceasta meserie( translator, stewardesa s. a.) este cautata?
Dar ma mai tem de ceva, la ore, profesorii vor vorbi numai in acea limba... voi ce credeti? Multumesckiss

Răspuns Câştigător
| ooLaviii a răspuns:

Poi daca este un profil care consta in acele limbi.Cum ar fi sa fii traducatoare din engleza in franceza sau invers.Succes.Funditssa?