| FilipEmanuel a întrebat:

am 13 ani si dorinta mea este ca atunci cand cresc mare sa devin pilot de avion.
As vrea sa va intreb la ce materiii trebuie sa invat cel mai bine si la ce liceu sau facultate trebuie sa merg pentru a avea succes
Dau funda pentru cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| nutuxcristian a răspuns:

Sall! Iti spun eu sunt foarte interesat de Limbi straine,filologie, domeniul aviatiei! Trebuie sa urmezi liceul de aviatie, facultatea de Limbi straine la sfarsitul facultatii trebuie sa te duci la Academia Aeronautica Henri Coanda de asemenea si la FlyLevel...la fel este si pentru stewarzi-insotitori de bord!
P.S. Muncesc sa devin steward!

3 răspunsuri:
| airlove a răspuns:

Cred ca ai nevoie de matematica, fizica pentru a calcula locul aterizarii, aflarea pozitiei cind esti deasupra norilor... si posibil informatica - caci e vorba de tehnica, de asemenea limbile straine - fara ele nu poti!

PS: Eu vreau sa devin insotitoare de bord (stewardessa)

| Yummi a răspuns:

La liceu de `aviatie`

| S0nofS4tana a răspuns:

Stiu eu, trebuie sa inveti bine la matematica si fizica pentru a calcula anumite lucruri, la informatica pentru monitorizare si trebuie sa fii bun si la sport si poti da la liceul de aviatie.