| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare si la alta categorie dar nu mi s-a raspuns ( se pare ca putini sunt interesati de alte chestii decat ceea ce ii intereseaza pe ei). Bineinteles, intrebarea anterioara a fost putin mai lunga, cu mai multa filozofie si o gramada de detalii, dar acum o sa fiu directa.
Sunt la profilul mate-info la liceu si as dori sa devin medic stomatolog ( una din fitele mele din copilarie), si am auzit ca nu e tocmai usor, de aceea am cautat pe internet tot felul de informatii, dar care nu m-au ajutat. Acum va intreb pe voi, cei care sunteti cat de cat specializati in acest domeniu sau aveti ceva cunostinte, cea ar trebui sa stiu despre aceasta meserie? Ar trebui sa ma duc la meditatii din biologie, chimie si fizica parca, nu? Care parti din biologie/chimie/ fizica sunt necesare pentru stoma? Intreb asta pentru ca mi-e teama ca nu o sa fac fata si de aceea vreau sa ma pregatesc de pe acum. Va multumesc si astept cateva raspunsuri care sper ca ma vor lumina.

2 răspunsuri:
| Stefxn a răspuns:

Iti sugerez sa nu astepti sunt putine sanse sa vina cineva aici care sa stie asta si sa si vrea sa piarda timpul sa scrie pentru tine incearca sa intrebi un profesor ar fi cea mai buna sugestie.

| deea1155 a răspuns:

Aici gasesti tematica de anul acesta de la admitere Bucuresti, nu este mult dar este un inceput. Succes! http://www.umf.ro/......ntara.html