| Miti300 a întrebat:

Buna ziua, as vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu aceasta problema.As vrea sa fac un curs in care sa invat sa fac facturi, chitante, sa arhivez.Ce curs imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Ok, ti-am scris in privat. Am uitat sa adaug ca daca alegi un curs, sa verifici in descrierea lui sa fie acreditat ANC. Succes!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oau! Eu m-am angajat gestionar fara sa stiu nimic. Am avut un vanzator, un prieten si n-am avut nici o data lipsa. Iti trebuie doar cultura generala nu curs.

| Miti300 explică (pentru Salontanul):

Eu lucrez in alt domeniu dar vreau sa fac un curs si sa ma pot angaja in acest domeniu sau ca si arhivar

| adryang78 a răspuns:

Un curs de contabilitate primară. Programe de facturare sunt multe pe piață, nu îți trebuie cine știe ce cunoștințe ca să le folosești. Dar un curs de contabilitate primară te familiarizează cu domeniul și e un plus dacă vrei să te angajezi la o firmă de contabilitate.

| Miti300 explică (pentru adryang78):

Pentru un curs de contabilitate trebuie sa te pricepi foarte bine la matematica.Dar iti multumesc pentru raspuns

| Smmo a răspuns:

Nu-ti trebuie cine stie ce matematica. Adunari, scaderi, procente. Oricum sunt programe care fac astea, tu va trebui sa pui sumele in program si cum sa il folosesti. Legislatia este problema mai mare. Un curs de contabilitate primara iti trebuie ca sa vezi despre ce e vorba in mare. Cati ani ai si in ce oras/zona locuiesti?

| Miti300 explică (pentru Smmo):

26 de ani si locuiesc in Bucuresti

| Smmo a răspuns (pentru Miti300):

Ok, ti-am scris in privat. Am uitat sa adaug ca daca alegi un curs, sa verifici in descrierea lui sa fie acreditat ANC. Succes!