| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Ce meserii din protecția mediului sunt fără facultate?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mături strazile. Nu se cere facultate.

| 1234568807 a răspuns (pentru darrio2007):

Ce facultate ca pentru asta ar fi lipsa de bun simt sa se ceara chiar si scoala gimnaziala terminata laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Toate societatile de salubrizare/reciclare fac parte din domeniul de protectie a mediului.
Deci, incepand de la maturatori, manipulanti pubele, soferi pe gunoiere si personal la sortat materiale reciclabile, toti lucreaza in protectia mediului, fara pic de facultate.
Au si salarii bune, din cauza mizeriei la care se expun.

| ReddY25 a răspuns:

Eu stiu ca majoritatea necesita studii superioare

| 1234568807 a răspuns:

Gunoier, nu numai ca nu iti trebuie facultate, dar poti ajunge si chiar daca abia ai terminat 2 clase

| IceRope a răspuns:

De exemplu, poți să protejezi mediul ca măturător stradal.