| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot promova si eu mai sus.Lucrez in domeniul vanzarilor si imi doresc sa ajung manager si dupa director.Ce trebuie sa imbunatatesc la mine, adica diferenta cred ca se face la probleme, adica daca exista o problema si nu stie nimeni sa o rezolve, nici patronii nici sefii sa o rezolv eu, cred ca doar asa ma pot remarca.Multumesc! Astept cu nerabdare raspunsurile dvs.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Manager (en) = director (ro) happy
Iti poti deschide o afacere proprie, unde te vei putea numi director.
Pentru a deveni director (manager) in compania altora ai nevoie atat de talent si cunostinte /experienta, cat si o diploma de facultate in management, marketing sau studii asimilate profilului firmei.

| Violleta2022 a răspuns:

De la un simplu vanzator la director, este cale lunga, care trece printr-o facultate si vreo 4-5 ani petrecuti pe acolo, altfel vei ajunge "vazator cu experinta" si doar atat.
Cat despre patroni, nu-i crede tu prosti, ca de au ajuns sa faca o firma, sunt mult mai capabili decat un amarat de vanzator.
Vrei sa ajungi sus, invata pe rupte si fa o facultate, daca vrei functii de conducere!