| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Cum vi se pare facultatea de geografie și unde poți să lucrezi?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La mall, la aranjat marfa pe rafturi.

| newaccountbye a răspuns (pentru sadrian46):

Dar Dvs ce facultăți recomandați?

| sadrian46 a răspuns (pentru newaccountbye):

Nu recomand. Sunt fizician fanatic, dar nu recomand asta la toată lumea.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru DracuIa):

C

| dullcat a răspuns:

Buna.Un fost coleg a urmat aceasta facultate, insa apoi a facut alta deoarece nu isi gasea mai nimic. Iar o prietena care a terminat-o acum cativa ani lucreaza la birou intr-o corporatie si nu prea are treaba domeniul.In schimb s-a bucurat ca a profitat de Erasmus si a calatorit destul de mult pe perioada studiilor.

| LordCristobal a răspuns:

Din cate am auzit e o facultate frumoasa,se organizeaza multe excursii la munte si in natura.
Dupa facultate poti sa fii profesor de geografie, geograf, hidrolog, meteorolog, ghid turistic sau in industria turismului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesor de geografie