| romrem a întrebat:

Eu urmeaza sa iau cursuri de japoneza la un liceu (adica se organizeaza lectti gratuite de japoneza, japoneza nefiind o materie a liceului) si vreau sa ma angajez, cum dovedesc ca stiu limba?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti dovedii ca stii limba japoneza pana nu ai o diploma, sau un certificat in mana, care sa ateste ca ai un anume nivel.
Tu abia cum ai inceput sa o inveti, deci nu o stii inca si nici nu poti sa dovedesti asta!
Nu te poate angaja nimeni ca vorbitor de japoneza, daca tu nu vorbesti japoneza fluent si scris cursiv.

| romrem explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream pentru viitor.

6 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Inveti cuvintele de baza, apoi aprofundezi. Japoneza e o limba grea cu siguranta, deci o sa ai de munca.Succes in studiile tale.

| A02Sniper a răspuns:

Nu te-ar ajuta cu absolut nimic japoneza in Romania si nu ar interesa pe nici un angajator asta.
Doar daca vrei sa lucrezi in Japonia, altfel doar pentru cultura ta generala te va ajuta.

| romrem explică (pentru A02Sniper):

De unde stii ca nu m-ar ajuta? Vreau sa invat si pentru cultura generala, dar nu cred ca japoneza nu e deloc cautata.

| Zeynep12345 a răspuns:

Iti rogi dirigintele sa ti-l treaca ca al 2 lea optional (sau al catelea e )