| Kozma_Andrea_Judit_1996 a întrebat:

Buna ziua! Facultatea de geografie profil geografia turismului se poate angaja ca si meteorolog? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu cred. Există și profil de meteorologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei si tu ca Ioana Scărlătescu la tv nu? Păi ioana este verisoara lui Adela popescu nu intrii asa usor la un post tv fara pile, sau ca Mihai Jurca, mama lui, Romica Jurca este din anii 80 la tv prezenta meteo pe timpul lui ceausescu, asa ca daca faci o facultate doar cu gîndul sau cu speranta de a ajunge pe sticlă, adica la televizor, s-ar putea sa nu fie o motivatie bună ca daca nu reusesti sa apari la tv si vei fi undeva prin spatele camerelor la redactie, editor de stiri meteo desigur, vei fi dezamagită, doar fetele frumoase asa cum e Ioana Scarlătescu ajung vedete tv nu orice fată de pe strada. Ce varsta ai? Mult succes in ceea ce vrei sa faci, dar gîndeste te daca asta i ti doresti in urmatorii 5 ani o facultate de meteorolgie, poate ti se va parea greu după primul an, si ai vrea altceva sa faci.

| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Depinde in principal de cum stai in legatura cu pile. Cu geografia turismului cred ca ai mai multe sanse sa lucrezi ca si ghid, zic si eu.