| SenkHiNo a întrebat:

Buna ziua, împlinesc în curând vârstă de 16 ani și îmi doresc să fiu Voluntar la Smurd, îmi trebuie ceva studii medicinale sa zic așa sau voi urma cursuri după finalizarea înscrierii?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Anamaria420 a răspuns:

Intra pe pagina de la ISU si vezi acolo tot ce iti trebuie. Te costa avizul psihologic si adeverința de la medicul de familie.
În plus, pentru că ești minor ai nevoie si de acordul scris al părinților.
Se fac ore de teorie, dai examene si dupa asta te baga pe ambulanțe. E bine sa ai un minim de cunostinte anatomice înainte. Apropo, trebuie să ai și forța să ridici tărgi, să cari geanta aia mare rosie, sunt foarte grele. Succes!
http://www.isubraila.eu/......e-urgenta/

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Fără pregătire medicala, nici nu se uita la tine.