| Szmigal32 a întrebat:

Buna ziua, se poate obtine permis auto cat B in armata?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da, dar numai daca esti repartizat undeva unde este nevoie de soferi si va suferi cheltuielile armata! Daca esti pus numai in garda sau alte servicii asemanatoare unde nu este nevoie de carnet atunci nu poti face!

| SingleForOne a răspuns (pentru lpavel):

După ce primești cat B, se poate folosi și înafara armatei?
Adică să părăsești armata, dar păstrezi cat B, și folosești în mod normal.

| lpavel a răspuns (pentru SingleForOne):

Binenteles! Da va fi un carnet ca oricare altul, nu va fi nici o diferenta! Si daca imi aduc bine aminte carnetul il faci la o scoala de soferi normal nu in cadrul armatei, numai ca armata va plati cheltuielile!

| Ciprian09 a răspuns (pentru lpavel):

La ce unitate se face asa, ca am și eu nevoie de C, E?!

| lpavel a răspuns (pentru Ciprian09):

Pentru C si E nu se poate, pe vremea lui ceasca se putea si pentru astea! Cat despre ce ai auzit si ce nu... nu degeaba esti tu la mapn laughing

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai dat funda unui raspuns nedocumentat. Pentru functiile care necesita permis nu te primesc la examen fara el.
Citeste: https://www.recrutaremapn.ro/intocmiredosar.php
In rest fiecare isi ia permisul cum poate.

| ReddY25 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| Ciprian09 a răspuns:

Aflu chestii noi pe qici..nu am auzit de când sunt în MapN sa ia careva permisul autolaughing pentru auto, se vine direct cu permisele luate...