| Forex a întrebat:

Buna ziua
Stiu ca e cam tarziu pentru inscrieri la facultate dar optez pentru a ma inscrie in sesiunea din toamna si sunt foarte derutat in legatura la ce m-as putea inscrie. Am luat bacul cu media 7.41.
Categoria pe care m-as axa ar fi informatica sau aproximativ de genu (IT). Domeniul pe care l-am absolvit in liceu este Economic, nu as continua pe aceasta categorie fiindca nu prea ma descurc.
Astept sugestii. Multumesc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai verificat daca au mai ramas locuri la Facultatile unde vrei sa mergi?
Pentru ca s-au cam ocupat cu medii de peste 8 si 9

| Forex explică (pentru Violleta2022):

Da si de asta am pus intrebarea pe TPU, poate imi mai sugerati niste facultati in zona Iasi-ului.

| Kiwibibilă a răspuns:

Hmm de la Economic la IT? Şi în sesiunea de toană? Nu ai şanse.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Toamnă*

| Forex explică (pentru Kiwibibilă):

Pai in principiu aproape 1-2 sfert/uri din viata mi-am petrecut-o invatand diferite lucruri pe domeniul IT si ar fi pacat sa las lucrurile asa usor sa treaca. Cand am scris aceasta intrebare m-am gandit bine la ceea ce spun. Am ratat sesiunea din vara dar sunt convins ca se poate inscrie si in toamna.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Forex):

Ştii că la facultatea de info se lucrează în limbaj C++ la un nivel foarte înalt? Şi, cum a zis donnaalbaa, nu prea sunt şanse să mai prinzi vreun loc.

| Forex explică (pentru Kiwibibilă):

Da stiu, tocmai de aia va intreb pe voi, membrii al acestui site daca cunoaste-ti si alte specializari asemanatoare sau care m-ar putea ajuta pe viitor facand o facultate sa lucrez in domeniu IT.