| gabinezu a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si as vrea sa devin ghid turistic sau să urmez o meserie în turism.Sunt la un profil de științe sociale și îmi place foarte mult geografia.
Ce facultate ar trebui să urmez pentru a ajunge să am acel job si cam cu cât aș fi plătit.
Tin sa menționez că sunt din București și ca nu as vrea sa părăsesc orașul poate doar tara.
Va aștept răspunsurile.

3 răspunsuri:
| gabinezu explică:

Cu engleza stau foarte bine doar ca daca mi-aș face o carieră în turism ar trebui sa ma mut in alt oraș? Si cam care ar fi salariul minim pe care l-aș putea incasa?

| Munteanu_George_1963 a răspuns:

Salut Gabi. Ai putea face o cariera destul de frumoasa in turism, insa ai nevoie de o stare emotionala toleranta si cateva limbi straine. Cum stai cu engleza?