| KiLLr0Y a întrebat:

sunt elev la liceu cu profilul de electronica si automatizari si as vrea sa fac facultatea de inginerie electrica la cluj.Intrebarea mea este oare este o alegere buna? O sa am un viitor stralucit cu aceasta facultate?

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

În opinia mea, e interesantă facultatea și dacă ești isteț poți avea un viitor cât de cât strălucit. Cu facultatea asta poți face instalații electrice la case și blocuri, și până la urmă orice locuință omenească are nevoie de electricitate. Te poți angaja undeva la o companie. Dar dacă vrei ceva de viitor și le ai cu matematica și îți place, poți face informatica sau ASE-ul. Acum depinde de ce îți place ție.