| ok108 a întrebat:

Buna ziua! Sunt in clasa a 8 a și mai gândeam să dau la liceul de aviatie din București.Se merita? Ce meserie pot avea,, asigurat'' după terminarea lui.Pentru a ajunge pilot am nevoie neaparat de acest liceu sau pot merge altundeva?
Dau funda

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

".Se_merita?" Gramatica! Dar la ei vei reusi. Vad ca s-a intrat si cu 3.52. De acolo iesi electromecanic, electrician sau mecanic daca urmezi acele clase. Altfel ei au si filologie sau matematica-informatica. Ca sa te faci aviator poti merge la orice liceu cu profil real. Apoi urmezi cursuri in domeniu. Ca sa ajungi pilot de avion in Romania poti fie sa urmezi o cariera militara (aplicand la Academia Fortelor Aeriene „Henri Coanda"), fie sa urmezi o Scoala de pilotaj din cele acreditate de Autoritatea Aeronautica Civila Romana, cum este Scoala Superioara de Aviatie Civila.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am pus underscore ca pe mine nu ma lasa sa scriu cum ai scris tu!

| Solann a răspuns:

Ca pilot ai postul asigurat. Sunt cautati pe toate meridianele.