| Alinsgp a întrebat:

Buna ziua. Sunt SGP de 14 ani, duc prin cumul o functie de subofiter, am postliceala, dar nu am bacul. Cum pot sa ajung subofiter?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Subofier ajungi urmand o scoala de subofiteri dar pentru a fi admis la aceasta trebuie sa ai diploma de bacalaureat.

| Violleta2022 a răspuns:

Termini intai liceul la seral (13 ani), sustii si iei examenul de BAC si apoi esti eligibil sa devii subofiter.
Din pacate, fara un liceu terminat si BAC luat, nu ai cum sa ajungi vreodata subofiter.

| Alinsgp explică (pentru Violleta2022):

Am diploma de liceu si de postliceala, nu am bacul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alinsgp):

In cazul asta, sustine BAC-ul in vara asta si daca il iei, poti aplica pentru pozitie de subofiteri.
Conditia lor este clara: cu diploma de BAC!