| alinutz911 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am nevoie de o parere, sunt clasa a 12 a si m am gandit sa merg la facultate la UBB Cluj la biotehnologii industriale. Dupa ce termin am inteles ca pot sa profesez ca si inginer biotehnolog, este cautata ca si meserie? este bine platita? merita sa iau in calcul aceasta varianta?

Răspuns Câştigător
| Closetoyou20 a răspuns:

La orase mari exista posibilitatea sa fie o meserie cautata. Daca chiar asta iti doresti merita sa faci, dar daca vrei sa pleci dincolo atunci chiar ii o meserie bine platita. Oricum daca iti place biologia asa mult de ce nu te orientezi inspre medicina sau farmacie? Si in acele domenii poti profesa ca inginer dar mereu vor fi cautate happy. Mult succes!

1 răspuns:
| Andrei7600 a răspuns:

Da! Se plateste foarte bine! O sa vezi tu ca intr-o luna faci mai mult de 3.000 de lei!