| Ririru a întrebat:

TPU!
Am o intrebare. Tocmai am absolvit 12 clase si as vrea sa imi bag somaj, insa eu m-am "angajat" ca promoter part-time, nu cu carte de munca, si as vrea sa stiu daca pot beneficia si de somaj? happy

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Daca nu ai niciun fel de contract unde lucrezi, normal ca beneficiezi de uriasa suma de 240 de ron daca nu ma insel, este treaba ta ce faci in privat succes

| madalin150 a răspuns:

Buna! da, poti beneficia de somaj, atata timp cat u faci contract de munca.